Pon. - Pt. 09:00 - 17:00
plastyka powiek Gdańsk

Plastyka powiek – czyli dlaczego warto wykonać lifting okolic oczu?

Opadające powieki są problemem wielu osób. U jednych może to być cecha wrodzona, u innych jest to skutek upływającego czasu i starzejącej się skóry. Poprzez opadające powieki, twarz wygląda dużo starzej, niż w rzeczywistości. Ponadto, osoba taka sprawia wrażenie wiecznie smutnej i stale zmęczonej. Czy tak jednak musi zostać już na zawsze? Oczywiście, że nie. Plastyka powiek w Gdańsku jest coraz częściej wykonywaną formą zabiegu, na jaką decyduje się bardzo duży odsetek osób. Niewielka ingerencja, a może ona znacząco zmienić zarówno wygląd danej osoby, ale co za tym idzie, nastawienie do życia, samopoczucie i  poczucie własnej wartości. 

Decydując się na taki zabieg, warto oddać swój problem w ręce specjalistów, z pomocą których zostanie on przeprowadzony profesjonalnie i na najwyższym poziomie. Odpowiedni okulista z Gdańska przeprowadzi wywiad, obejrzy powieki i z pewnością zaproponuje najlepsze dla danej osoby rozwiązanie. Centrum Okulistyczne Dobry Wzrok, jest bez wątpienia takim miejscem w Trójmieście, które do każdego klienta podchodzi indywidualnie i które dokłada wszelkich starań, aby zagwarantować odbiorcom swoich usług, jak najlepsze efekty przeprowadzonych w tym zakresie zabiegów.

Starzenie się skóry a opadające powieki

Wraz z upływem czasu, skóra się starzeje w związku z coraz to mniejszą ilością kolagenu, który jest głównym białkiem podporowym skóry. Tak naprawdę stan ten rozpoczyna się już od 25 roku życia, jednak początkowo jest on mało zauważalny. Wraz z kolejnymi latami, skóra jest coraz bardziej cienka i delikatna, staje się wiotka i pomarszczona. Okolice oczu najbardziej narażone są na upływ czas. I o ile początkowo w grę wchodzą jedynie kurze łapki wokół oczu, o tyle stan ten nie jest zasadniczym problemem. W momencie jednak, gdy widoczne zaczynają być opadające powieki, wówczas już problem ten zyskuje zdecydowanie wyższą rangę. Stan taki prowadzi z jednej strony do nieestetycznego wyglądu, do uzyskania smutnego i zmęczonego wyrazu twarzy, ale bardzo często też i powoduje problemy ze wzrokiem. Plastyka powiek w Gdańsku stanowi więc w tym przypadku bardzo dobry wybór, gdzie z pomocą specjalistów można liczyć na fachową pomoc i wsparcie oraz uzyskanie takiego efektu, na jakim tylko każdemu mogłoby zależeć. 

Na czym polega plastyka powiek?

W gruncie rzeczy, choć wydaje się, że jest to skomplikowany zabieg, tak naprawdę polega ona jedynie na usunięciu nadmiaru skóry i ewentualnych, występujących przepuklin tłuszczowych. Najczęściej taka plastyka powiek dotyczy tych górnych, bowiem właśnie tam pojawia się nadmiar rozciągniętej i luźnej skóry. U części jednak pacjentów konieczne jest także i przeprowadzenie operacji również i powiek dolnych. Jak wygląda cała procedura? Zazwyczaj wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i tak naprawdę podanie znieczulenia jest jedynym momentem, który powoduje ból. Wykonując w odpowiednim miejscu cięcie, usuwa się nadmiar skóry. Cięcie takie znajduje się w naturalnym załamaniu górnej powieki, dlatego też blizny widoczne są tylko po zamknięciu oczy. Jeśli chodzi o okres rekonwalescencji, trwa on od 7 – 10 dni. A jaka jest cena plastyki powiek w Gdańsku? Wszystko tak naprawdę zależy od miejsca, w którym się taki zabieg przeprowadza. Warto wejść w cennik dostępny na stronie na przykład Centrum Okulistycznego Dobry Wzrok, gdzie podane są wszelkie ceny dotyczące samych konsultacji, jak również i zabiegów. 

Odpowiedni okulista z Gdańska, a także sztab specjalistów danej kliniki, dokładają wszelkich starań, aby klient mógł otrzymać to wszystko, na czym tylko mu zależy. Z ich pomocą, tuż po zabiegu i okresie rekonwalescencji, wygląd może znacząco się zmienić, bowiem pacjent zyska promienną, świetlną i wypoczętą twarz. Czyż więc nie na tym właśnie każdemu powinno zależeć? Jeśli w obrębie wyglądu pojawiają się kompleksy i problemy, które wpływają i na wygląd, na samopoczucie, ale często i na aspekt zdrowotny, to jak najbardziej warto korzystać z dobrodziejstw, jakie są w stanie zaoferować nam najlepsi specjaliści.