Pon. - Pt. 09:00 - 17:00
Lekarze

dr hab. n. med. Maciej Gawęcki

dr hab. n. med. Maciej Gawęcki

Specjalista chorób oczu z prawie 20l. doświadczeniem w praktyce lekarskiej. Zajmuje się chirurgią okulistyczną, specjalizując się w operacjach zeza i zaćmy. W chirurgii zeza u dorosłych stosuje metodę szwów regulowanych. Stosuje terapię fotodynamiczną jedynym dostępnym laserem PDT w Polsce.

W Poradni Okulistycznej Dobry Wzrok, której jest założycielem, wprowadza procedury, które mają zapewnić kompleksową opiekę okulistyczną nad pacjentem z cukrzycą. Wśród lekarzy pierwszego kontaktu i diabetologów propaguje najnowszą wiedzę i najlepsze praktyki w tej dziedzinie. Dr Maciej Gawęcki specjalizuje się też w obrazowej diagnostyce okulistycznej, szczególnie w angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej oraz optycznej koherentnej tomografii (OCT). Wykonuje iniekcje doszklistkowe przy leczeniu AMD, cukrzycy i zakrzepów naczyń.

Jest autorem wielu publikacji dotyczących leczenia chorób oczu, których wykaz można znaleźć tutaj. W styczniu 2016 roku została wydana książka dr Gawęckiego „Angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa. Praktyczny podręcznik”. Więcej na stronie: gawecki.com

Dr hab. n. med. Maciej Gawęcki w listopadzie 2023 roku został powołany na stanowisko Ordynatora oddziału okulistycznego w szpitalu w Wejherowie.

    Dr n. med. Maciej Gawęcki

    . Dane wpisane w formularzu kontaktowym są dobrowolne i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodne z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest firma: DOBRY WZROK SP Z O. O. z siedzibą: 80-402 Gdańsk, ul. Kliniczna 1B/2 NIP: 9571050390