Pon. - Pt. 09:00 - 17:00
Centrum Okulistyczne Dobry Wzrok
Poznaj historię centrum okulistycznego w Gdańsku. Zapoznaj się z naszym zespołem specjalistów. Posiadamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży okulistycznej.

Historia

Historia naszej firmy zaczęła się w 1998 roku. dr hab. n. med. Maciej Gawęcki jeszcze jako młody okulista z pierwszym stopniem specjalizacji, założył razem ze wspólnikiem gabinet okulistyczny w Pucku. Filia istnieje tam do dziś dzień. Kilka lat później powstał kolejny oddział, tym razem w Gdańsku. Najpierw gabinet mieścił się przy ul. Wajdeloty, szybko jednak okazało się, że zajmowany lokal wówczas był zbyt mały i konieczna była przeprowadzka. Lokal na ul. Klinicznej okazał się dobrym wyborem – funkcjonuje z powodzeniem od 2010 roku, aż do dzisiaj. Z czasem, w ramach rozwoju chcieliśmy, aby nasi pacjenci mieli wygodny dostęp do usług najwyższej jakości i tak narodził się pomysł o utworzenie nowej filii przy ul. Żabi Kruk, tym razem skierowanej już do pacjenta prywatnego.

Zabiegi operacyjne

Wykonujemy m.in. iniekcje doszklistkowe, czyli zastrzyki podawane do gałki ocznej. Za pomocą tej metody leczymy między innymi zwyrodnienie plamki żółtej – AMD. AMD to poważna choroba społeczna występująca u ludzi starszych, która prowadzi do znacznego upośledzenia widzenia. W jej przebiegu dochodzi do powstania patologicznych naczyń, których rozwój można zatrzymać podając lek do wnętrza gałki ocznej. Iniekcje doszklistkowe wykonujemy również przy różnego typu obrzękach wtórnych do innych schorzeń siatkówki, tj. zakrzepy naczyń czy retinopatia cukrzycowa. Operujemy także zezy oraz zaćmy. W zakresie operatywy zeza stosujemy najnowocześniejsze metody chirurgiczne, w tym szwy regulowane i transpozycje mięśni.

Co leczymy?

Przede wszystkim leczymy narząd wzroku, stosując wysokospecjalistyczne procedury. W zakresie diagnostyki wykonujemy m.in. różnego typu angiografie, w tym angiografię fluoresceinową czy indocyjaninową. Tę ostatnią wykonujemy jako jedyni w północnej Polsce. W naszej nowej poradni wykonujemy także badanie OCT, czyli tomografię siatkówki. Nasz aparat, podobnie jak inne tego typu urządzenia, obrazuje przekrój warstw siatkówki, ale posiada także opcję pokazywania naczyń, czyli angio OCT. Wykonujemy również badanie USG gałek ocznych, za pomocą nowego nowoczesnego aparatu renomowanej francuskiej firmy. Ponadto wykonujemy podstawowe badania diagnostyczne, takie jak badanie ostrości wzroku, pomiar ciśnienia w gałce ocznej czy badanie pola widzenia.

Jeśli chodzi o leczenie ambulatoryjne – w naszej poradni wykonujemy praktycznie wszystkie stosowane na świecie procedury. Przeprowadzamy laseroterapię, która pozwala leczyć retinopatię cukrzycową, zakrzepy naczyń czy centralną surowiczą retinopatię. Oprócz zwykłego lasera, który koaguluje, czyli działa termicznie, dysponujemy również laserem mikropulsowym, który tylko stymuluje siatkówkę. W przeciwieństwie do zwykłej laseroterapii, ta procedura nie pozostawia żadnych śladów i blizn, tym samym jest bardzo bezpieczna. Laser ten można również wykorzystywać do leczenia jaskry. Na Pomorzu jesteśmy jedną z nielicznych poradni, która dysponuje takim urządzeniem. Nabyliśmy je 5 lat temu, kiedy tylko pojawiło się na rynku, dzięki czemu możemy pochwalić się bardzo dużym doświadczeniem w stosowaniu laseroterapii mikropulsowej. Inny laser, jakim możemy się pochwalić to laser YAG, służący do operowania zaćmy wtórnej oraz do wykonania irydotomii tęczówki.

Ponadto, w zakres naszych usług mieści się także okulistyka operacyjna. Mamy do dyspozycji nowoczesną salę zabiegową, w której wykonujemy m.in. zabiegi na powiekach. Przeprowadzamy zabiegi korekcji podwijania lub odwijania powiek, a także usuwamy nawisy skórne i drobne zmiany skórne. Zabiegi te obejmują zakres medycyny estetycznej, ale są również działaniami medycznymi.

Posiadamy certyfikat ISO

Poradnia Okulistyczna Dobry Wzrok w 2012 roku uzyskała certyfikat ISO 9001:2008.

Jest to międzynarodowa norma określająca wymagania, które „powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji”.

Zakres certyfikacji w naszej branży obejmuje świadczenie specjalistycznych usług medycznych w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczu. Idąc z duchem czasu w 2015 roku zaktualizowaliśmy normę do nowszej wersji ISO 9001:2015.

Jest to uznana na całym świecie norma, która określa zasady wdrażania efektywnego systemu zarządzania środowiskowego.

dr hab. n. med. Maciej Gawęcki
Witamy w Centrum Okulistycznym Dobry Wzrok

Główny ośrodek prywatnego leczenia okulistycznego diabetyków, pacjentów chorych na jaskrę, zeza i zwyrodnienie plamki żółtej w Gdańsku.

Specjaliści
Nasi lekarze
dr hab. n. med. Maciej Gawęcki

Specjalista chorób oczu z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w praktyce lekarskiej. Zajmuje się chirurgią okulistyczną, specjalizując się w operacjach zeza i zaćmy. W chirurgii zeza u dorosłych stosuje metodę szwów regulowanych. Stosuje terapię fotodynamiczną jedynym dostępnym laserem PDT w Polsce. W Poradni Okulistycznej Dobry Wzrok, której jest założycielem, wprowadza procedury, które mają zapewnić kompleksową opiekę okulistyczną nad pacjentem z cukrzycą. Wśród lekarzy pierwszego kontaktu i diabetologów propaguje najnowszą wiedzę i najlepsze praktyki w tej dziedzinie. Dr Maciej Gawęcki specjalizuje się też w obrazowej diagnostyce okulistycznej, szczególnie w angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej oraz optycznej koherentnej tomografii (OCT). Wykonuje iniekcje doszklistkowe przy leczeniu AMD, cukrzycy i zakrzepów naczyń.

Jest autorem wielu publikacji dotyczących leczenia chorób oczu, których wykaz można znaleźć tutaj. W styczniu 2016 roku została wydana książka dr Gawęckiego „Angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa. Praktyczny podręcznik”. Więcej na stronie: www.gawecki.com

dr hab. n. med. Maciej Gawęcki
Specjalista okulistyki
Specjalista chorób oczu z prawie 20l....
(+48) 58 573-73-77
dr n. med. Anna Jurska-Jaśko
Specjalista okulistyki
Zaangażowana w wykonywanie zabiegów...
(+48) 58 573-73-77
Lek. med. Małgorzata Kneba
Specjalista okulistyki
Lek. med. Małgorzata Kneba posiada ponad...
(+48) 58 573-73-77
dr n. med. Anna Murawska
Specjalista okulistyki
Dr n. med Anna Murawska jest specjalistą w...
(+48) 58 573-73-77
dr n. med. Kamila Mitrosz
Specjalista okulistyki
Dr n. med. Kamila Mitrosz jest specjalistą...
(+48) 58 573-73-77
dr n.med. Anna Gębka
Specjalista okulistyki
...
(+48) 58 573-73-77
24
Liczba usług
7
Specjaliści
99
%
Zadowoleni Pacjenci
21
Lat doświadczeń
4
Liczba filii