Pon. - Pt. 09:00 - 17:00
Jak wygląda operacja zaćmy?

Jak wygląda operacja zaćmy?

Jak wygląda operacja zaćmy?

Zaćma to niezwykle uciążliwa i niestety, postępująca choroba, która jednak podjęta leczeniu, jest odwracalna. Wykonując operację zaćmy w Gdańsku w cenie wartej wydanych na to pieniędzy, można przywrócić prawidłowe widzenie i pozwolić osobie chorej na dalsze, prawidłowe funkcjonowanie. Czym dokładnie więc jest zaćma i jakie zmiany wywołuje ona w narządzie wzroku? Jak wygląda sama operacja zaćmy? I co istotne, ile to kosztuje?

Zaćma – co to jest?

Zaćma jest to choroba soczewki, która spowodowana jest zaburzeniem przemiany materii tej soczewki, co w konsekwencji przyczynia się do tworzenia plamek, jak również i zmętnienia oka. Stan ten najczęściej występuje u osób starszych, powyżej 50 roku życia. Im szybciej zostanie postawiona diagnoza, tym z całą pewnością łatwiej będzie przywrócić pacjentowi możliwość normalnego funkcjonowania.

Na czym polega operacja zaćmy?

Wykonywana operacja zaćmy w Gdańsku w atrakcyjnej cenie, polega na usunięciu zmętniałej soczewki naturalnej i wykorzystaniu nowej, sztucznej, która ma za zadanie przejść jej funkcje. Jak wygląda takie usunięcie soczewki? Lekarz wykonuje najpierw znieczulenie miejscowe, a następnie rozbija soczewkę i poprzez dwumilimetrowe nacięcie, wysysa ją na zewnątrz. Niezbędną rolę odgrywa tutaj mikroskop operacyjny, a cały zabieg nosi nazwę fakoemulsyfikacji. Wykorzystując ultradźwięki, dochodzi do zniszczenia soczewki, bez naruszenia tylnej torebki, która jest niezbędna, by właśnie w nią móc wbudować zwijalną soczewkę sztuczną. Kiedy ta znajdzie się na swoim miejscu w oku, rozwija się ją, tym samym nie dopuszczając do jej przesunięcia się.

Rodzaje sztucznych soczewek

Wyróżnia się kilka rodzajów soczewek, które w zależności od wybranego typu, dają większe lub mniejsze możliwości widzenia. I tak soczewki dzielimy na:

  • jednoogniskowe – pozwalają widzieć z daleka, ale wymagają okularów do patrzenia z bliska
  • wieloogniskowe/ pseudoakomodacyjne – zapewniają dobre widzenie zarówno z daleka, jak również i z bliska
  • toryczne – stosowane są one przy leczeniu zaćmy i astygmatyzmu jednocześnie

Jeśli w grę wchodzi refundacja, wykonać można zabieg jedynie z zastosowaniem soczewek jednoogniskowych. Jeśli zaś pacjent zdecyduje się na operację zaćmy w Gdańsku w cenie odpowiadającej cennikowi profesjonalnej kliniki, otrzyma najwyższą jakość usług, fachową opiekę, wykorzystanie najlepszej jakości sprzętu i oczywiście nowoczesnych technologii, a wszystko to po to, aby zapewnić pacjentowi taką jakość życia, jak przed chorobą.

Ile kosztuje leczenie zaćmy w profesjonalnej klinice?

Cennik operacji zaćmy w Gdańsku jest inny dla każdej kliniki i zawsze należy na niego zwrócić uwagę, przy jednoczesnym spojrzeniu na kwestie jakości samej usługi i opieki. W grę wchodzi tutaj wzrok, a więc jeden z najważniejszych dla człowieka zmysłów. Warto więc oddać się w ręce profesjonalistów, którzy wykorzystując najnowsze metody, są w stanie zapewnić swoim pacjentom to wszystko, co najlepsze. Ile więc kosztuje operacja zaćmy w Gdańsku? Samo badanie kwalifikacyjne do zabiegu wynosi 200 złotych, a biometria to koszt 100 złotych. Następnie zabieg w zależności od rodzaju wybranej soczewki:

  • z implantacją soczewki zwijalnej jednoogniskowej – MICROPURE to koszt 3500 zł
  • z implantacją soczewki zwijalnej jednoogniskowej żółtej NATURAL, to koszt 4000 zł
  • z implantacją soczewki zwijalnej jednoogniskowej CLAREON, to koszt 4500 zł.

Sama wizyta po zabiegu zaćmy w celach skontrolowania procesu rekonwalescencji jest bezpłatna, a przy tym niezwykle ważna, bowiem lekarz może zobaczyć efekty swojej pracy, jednocześnie zwracając uwagę na to, czy wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Z pewnością operacja zaćmy w Gdańsku w cenie jak powyżej, nie jest oczywiście tanim wydatkiem, ale jeśli w grę wchodzi życie z możliwością widzenia, to czyż ma to jakąkolwiek wartość? W przypadku, gdy taka operacja jest konieczna, by usunąć problem, najważniejsze jest to, aby oddać się w ręce profesjonalistów.