Pon. - Pt. 09:00 - 17:00
plastyka powiek

Nieudana plastyka powiek górnych. Plastyczna operacja powiek – co zrobić, aby korekta powiek przyniosła pożądane efekty?

Korekcja powiek (plastyka powiek) – co to jest?

Plastyka powiek, określana inaczej jako blepharoplastyka, jest to zabieg chirurgiczny, przeprowadzany najczęściej w znieczuleniu miejscowym u pacjentów, który ma na celu poprawić wygląd okolicy oczu, ale również i polepszyć widzenie. W trakcie zabiegu wycina się nadmiar skóry i tkankę tłuszczową. Efekty zabiegu mogą być naprawdę spektakularne, jeśli korekta powiek górnych lub dolnych, przeprowadzana jest przez zespół najlepszych specjalistów. Profesjonalna plastyka powiek Gdańsk, to przede wszystkim piękny, bardziej atrakcyjny wygląd, jak również i większe pole widzenia, dlatego też w każdym przypadku, gdy są zalecenia do wykonania takiej plastyki, jak najbardziej warto na nią postawić.

Operacja powiek górnych i dolnych – kiedy powinna być wykonana?

Wielu pacjentów boryka się z różnego rodzaju problemami z obrębie okolicy oczu. Worki pod oczami czyli przepukliny tłuszczowe, opadająca skóra, czyli nadmiar wiotkiej skóry, problemy z prawidłowym widzeniem. Powodów, dla których warto wykonać zabieg jest wiele i jak najbardziej warto na to postawić. Jeśli plastyka prowadzona jest w specjalistycznej klinice, pacjent po zabiegu może udać się do domu i stosując się do zaleceń lekarza, szybko po okresie rekonwalescencji może wrócić do normalności. Co jednak w sytuacji, gdy skorzysta się z pomocy specjalistów z zakresu chirurgii, którzy takimi specjalistami wcale nie są? Co zrobić, gdy pojawią się skutki uboczne? Gdy wystąpią obrzęki i zasinienia, które nie będą znikać? Czy można w takich przypadkach dochodzić swoich praw na drodze sądowej?

Zalecenia po operacji – gojenie się ran

Po pierwsze należy mieć świadomość, iż taki zabieg to cięcie na skórze, które wymaga zastosowania cienkich szwów i stosowania się do zaleceń zespołu lekarskiego. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli chce się uzyskać pożądane efekty, bez skutków ubocznych. Sama plastyka polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej czy wiotkiej skóry, aby wpłynąć i na aspekt estetyczny, ale i na lepsze widzenie. Takie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bardzo popularne i korzysta z nich duży odsetek osób. Jeśli pacjent stosuje się do zaleceń, wraz z upływem czasu, z pewnością zobaczy upragnione efekty, jeśli oczywiście chirurg wykonuje swoją pracę na najwyższym poziomie. Jeszcze przed zabiegiem, osoba poddająca się plastyce musi być poinformowana o całej procedurze postępowania podczas zabiegu, o tym, czego należy unikać i co należy robić. Jeśli nie stosuje się do zaleceń, nie może dochodzić odszkodowania, bowiem takie roszczenia nie mają racji bytu. Jeśli jednak pojawiające się skutki uboczne nie są winą pacjenta, wówczas uzyskanie odszkodowania jest jak najbardziej możliwe.

Plastyka powiek górnych – błąd w medycynie estetycznej

Błędy w chirurgii plastycznej się zdarzają i jeśli wpływają one na wygląd pacjenta lub jego funkcjonowanie, wówczas pacjenci mają prawo do tego, aby sądzić się z kliniką, w której to podjęli się ,,naprawy” tego, co stanowiło problem. Co więc można zrobić w takiej sytuacji?

Nieudana plastyka powiek górnych – co zrobić, gdy korekcja powiek górnych i powiek dolnych nie przyniosła oczekiwanych rezultatów

Pacjent jak najbardziej może ubiegać się o zadośćuczynienie lub odszkodowanie za nieudany zabieg czy też operację. Dotyczy to sytuacji, gdy poniósł on uszczerbek na zdrowiu, zarówno w wyniku błędu lekarskiego, jak również i niestarannie wykonanej przez niego pracy. Niepowodzeniem operacji plastycznej określa się stan, gdy nie są widoczne oczekiwane efekty czy niepożądane rezultaty, a także i gdy pojawiają się niebezpieczne dla zdrowia powikłania. Jeśli dojdzie na przykład do uszkodzenia mięśnia okrężnego oka, gdy pojawiają się opadające powieki, gdy zmienił się diametralnie wyraz twarzy, gdy występujące zmiany nie ustępują, pacjent może jak najbardziej dochodzić roszczeń na drodze postępowania sądowego.

Nieudana blefaroplastyka w chirurgii plastycznej – konsultacja u prawnika odnośnie nieudanej operacji plastycznej powiek

Każda sytuacja jest indywidualna i na pewno w każdym przypadku warto skorzystać z pomocy prawnika, który to posiadając wiedzę i doświadczenie, jest w stanie pomóc pacjentowi i zaproponować mu odpowiednie działanie. Pacjent może udać się do prawnika w celu konsultacji, a następnie prowadzenia przez niego sprawy.

Odszkodowanie po operacji plastycznej

Aby uzyskać odszkodowanie, niezbędne jest udowodnienie przed sądem, że zaistniały przesłanki odpowiedzialności kontraktowej, a więc jest to niewykonanie działania tak, jak miało to być zrobione, nastąpił fakt poniesienia szkody i miał miejsce związek przyczynowy między niewykonaniem w odpowiedni sposób zobowiązania, a samą szkodą. Pacjent może dochodzić naprawy szkody w ramach odpowiedzialności kontraktowej, a także i zadośćuczynienia pieniężnego w ramach odpowiedzialności deliktowej za czyn niedozwolony.

Plastyka powiek górnych i dolnych – korekta powiek u najlepszych specjalistów

Kluczowe znaczenie ma na pewno to, aby decydując się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, stawiać na najlepszych specjalistów, bowiem tylko tacy są w stanie zapewnić pożądane rezultaty, oczekiwane efekty i brak skutków ubocznych.