Pon. - Pt. 09:00 - 17:00
plastyka powiek

Korekcja powiek górnych i dolnych – czyli czym jest plastyka powiek?

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej, jakim jest plastyka powiek, cieszy się wśród pacjentów bardzo dużą popularnością. Może on obejmować zarówno powieki górne, jak również i dolne. Dzięki takiej formie zabiegu, można nie tylko poprawić widzenie, ale również i komfort psychiczny, wywołany nieestetycznym wyglądem. Dla kogo taka plastyka powiek górnych i dolnych jest skierowana? Kto powinien poddać się tego typu zabiegowi? Z całą pewnością jest to doskonała opcja dla tych wszystkich osób, które pragną wyglądać młodziej. Z reguły problemy związane z nieestetycznym wyglądem w obrębie oczu sprawiają, że osoba wygląda, jakby była starsza, bardzo zmęczona, wiecznie smutna. Podkrążone oczy, opadające powieki, worki – to tylko część problemów, z którymi plastyka powiek w Gdańsku jest w stanie sobie poradzić. Najważniejsze jest bowiem to, aby trafić na odpowiedniego specjalistę, z pomocą którego można wyglądać bardziej atrakcyjnie, świeżo i pewnie, a więc tak, jak tylko każda z nas tego pragnie. Ten zabieg medycyny estetycznej to usługa, jakiej warto się poddać, aby poradzić sobie z odwiecznym kompleksem, który wpływa zarówno na aspekt estetyczny, ale również i na prawidłowe widzenie.

Odwinięcie lub podwinięcie powieki – co należy zrobić?

Jedną z form pracy, która obejmuje plastykę powiek jest ich odwinięcie lub podwinięcie. Na czym to polega? Czym te dwa zabiegi między sobą się różnią? Jaki jest cel takich zabiegów? Przede wszystkim taka forma zabiegu sprawdza się dla ochrony narządu wzroku, ale i dla poprawnego jego działania. W większości z takim problemem zmagają się osoby starsze, jednak nie zawsze jest to regułą i część osób, także młodych, również z taką przypadłością się boryka.

Odwinięcie powieki to skutek zwiotczenia skóry w tych właśnie okolicach. Taka zmiana wpływa znacząco nie tylko na kwestię wyglądu, ale także powoduje łzawienie, a do tego zwiększa ryzyko zapalenia spojówek i występowania chorób rogówki. Podwinięcie powieki z kolei powoduje, że rzęsy drażnią rogówkę, co w konsekwencji prowadzi do zaczerwienienia oka, do łzawienia, ale także i bardzo dużego bólu. Jeśli więc pojawiają się tego typu problemy, jak najbardziej plastyka powiek stanowi w tym przypadku najlepszy z możliwych wybór.

plastyka powiek gdansk

Blepharoplastyka – piękny wygląd i poprawa widzenia

Medycyna estetyczna kojarzy nam się przede wszystkim z poprawą wyglądu. Czy aby na pewno? Jeśli chodzi o plastykę powiek, tutaj działanie takie skupia się i na estetyce i na poprawie samego widzenia, wraz z uwzględnieniem zmniejszenia ryzyka uszkodzenia narządu wzroku. Blepharoplastyka, bo tak inaczej możemy nazwać ten zabieg, oczywiście poprawia wygląd, odmładza twarz, sprawia, że ta wygląda bardziej promiennie. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, iż to nie tylko aspekt estetyczny. Tutaj w grę wchodzi również poprawa widzenia, ochrona narządu wzroku czy zmniejszenie ryzyka zachorowania na przykład na zapalenie spojówek i inne problemy związanego z tym właśnie narządem.

Komu zlecić plastykę powiek w Gdańsku?

Nie ma wątpliwości, iż kluczowe znaczenie odgrywa wybór specjalisty, który świadczy tego typu usługi. Nie każdy bowiem lekarz medycyny estetycznej, może zaoferować tak wysoką jakość usług, na jakiej mogłoby zależeć pacjentowi. Na pewno plastyka powiek górnych w Gdańsku może być wykonana na najwyższym poziomie, ale zawsze z odpowiednią do tego osobą. Tutaj należy zwrócić uwagę na cenę plastyki powiek oraz na to, co dana klinika może nam zaoferować. Plastyka powiek górnych to koszt od 2900 zł, wraz z usunięciem tłuszczu od 3400 zł, z kolei dolnych wraz z usunięciem tłuszczu od 3900 złotych. Jeśli chodzi o powieki górne i dolne jednocześnie, a także usunięcie tłuszczu oczodołowego, to koszt od 6900 zł. Sama konsultacja przed zabiegiem wynosi 100 zł. Z rzetelnym i godnym uwagi specjalistą, można zmienić wygląd, dobre samopoczucie, jak również i komfort życia, co z pewnością odgrywa jedną z kluczowych ról. Jeśli są wskazania do takiego zabiegu, to jak najbardziej są one istotne do wykonania i na tym właśnie należy w pełni się skupić.