Pon. - Pt. 09:00 - 17:00

Iniekcje doszklistkowe Beovu

Iniekcje doszklistkowe to inaczej zastrzyki wykonywane do wnętrza gałki ocznej, a dokładnie do komory ciała szklistego. Tą drogą podaje się niektóre leki po to, aby ich penetracja do siatkówki i naczyniówki oka była lepsza i szybsza. Chociaż dla pacjenta sformułowanie „zastrzyk do oka” brzmi najczęściej mało zachęcająco, to trzeba podkreślić, że sama procedura jest niskomplikowana, krótka i bezbolesna. Podanie leku do ciała szklistego wykonuje się z zachowaniem zasad aseptyki, bardzo cienką igłą. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

 

Iniekcje doszklistkowe leku Beovu

BEOVU to nowy preparat z grupy leków anty VEGF zarejestrowany do leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD). Substancją czynną w preparacie jest brolucizumab, czyli substancja będąca fragmentem przeciwciała wytwarzanego metoda rekombinacji DNA.
Preparat aplikowany jest w takiej samej formie jak inne dostępne do tej pory preparaty doszklistkowe. Procedura podania leku jest również taka sama jak w przypadku innych leków z tej grupy. Wyniki badań rejestracyjnych tego leku pokazują, ze u części pacjentów lek ten może być podawany rzadziej niż inne preparaty dostępne na rynku, np. co 3-4 miesiące. Jednak na początku konieczna jest faza wysycająca, składająca się z 3 iniekcji wykonywanych w odstępach miesięcznych.

CENA JEDNEGO ZASTRZYKU BEOUVU: od 3000 zł