Pon. - Pt. 09:00 - 17:00

Nowy laser SubCyclo 810nm

Laser SubCyclo 810 nm jest nowym nabytkiem kliniki Dobry Wzrok.

Jest to nowoczesne urządzenie stosowane do terapii zaawansowanych oraz słabo kontrolowanych form jaskry oraz leczenia schorzeń siatkówki.

Za pomocą lasera SubCyclo możemy wykonywać procedurę cyklofotokoagulacji ciała rzęskowego w trybie mikropulsowym. Ta forma terapii jest skuteczna u pacjentów leczonych z powodu jaskry, u których trudno jest kontrolować ciśnienie śródgałkowe za pomocą leków miejscowych, czyli kropli. Dotyczy to pacjentów ze znacznym i umiarkowanym zaawansowaniem tego schorzenia. Pulsowa forma aplikacji lasera zapewnia lepszą kontrolę efektów terapii i mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań, w porównaniu z tradycyjną cyklofotokoagulacją.

Procedura jest formą prostego zabiegu, wykonywanego w znieczuleniu miejscowym na sali zabiegowej.

Laser 810nm w trybie mikropulsowym może być również wykorzystywany do leczenia schorzeń siatkówki takich jak cukrzycowy obrzęk plamki, centralna surowicza chorioretinopatia, czy zakrzepy naczyń siatkówki. Jego działanie jest podobne do działania lasera mikropulsowego o długości fali 577nm, który w naszej klinice stosujemy od kilku lat, ale inna długość fali lasera daje dodatkowe możliwości terapeutyczne. Innymi słowy, laser ten może być stosowany przy niesatysfakcjonujących efektach leczenia laserem 577nm.

 

Więcej danych technicznych dostępnych tutaj.