Pon. - Pt. 09:00 - 17:00
Pon. - Pt. 09:00 - 15:00

Laser PDT

Od lutego 2021 w Centrum Okulistycznym Dobry Wzrok rozpoczniemy wykonywanie terapii fotodynamicznej – PDT (photodynamic therapy). Jest to skuteczna metoda leczenia następujących schorzeń:

  • przewlekła postać centralnej surowiczej chorioretinopatii (CSCR),
  • wysiękowa postać zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD), przede wszystkim przy braku odpowiedniej reakcji na iniekcje doszklistkowe
  • polipoidalna waskulopatia naczyniówkowa (PCV)
  • naczyniaki naczyniówki

W tej chwili jesteśmy praktycznie jedynym ośrodkiem w Polsce, który planuje wykonywać procedurę PDT na szeroką skalę. Trzeba podkreślić, że jest metoda leczenia wykonywana na świecie już od kilkunastu lat, a jej skuteczność i bezpieczeństwo stosowania zostały potwierdzone w wielu badaniach klinicznych.

Procedura polega na podaniu dożylnym specjalnego kontrastu – Visydyny, który powoduje uwrażliwienie tkanki na działanie lasera. Następnie, po upływie 15 minut, wykonuje się naświetlenie laserem obszaru siatkówki, który chcemy poddać leczeniu przez czas 83 sekund.

Ze względu na możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowych na światło, związanych z podaniem kontrastu, przez okres 48 godzin po zabiegu zaleca się noszenie ciemnych okularów oraz ubrań z długim rękawem i długich spodni.

Informator dla pacjenta dostępny tutaj

Cena:
od 6000 do 10000 zł

Zadzwoń i zaproponuj termin wizyty(+48) 58 573-73-77
Scroll Up